Ambalaj Grubu

SHRINK FILM

Ambalajlanacak malzemenin ebadına, ağırlığına göre belirlenmiş shrink film (kalınlık - ebat) ambalajlanacak malzemeye sarılacak ısıl işleme tabi tutulur. Bu işlem sırasında ısıyı alan shrink film, enine ve boyuna çekme tepkisi verir. Bu tepki sayesinde malzemeye tam olarak sarılır. Bu işlemden sonra soğuk havaya tabi tutulan film donarak malzemenin üstünde onu tam sarmış şekilde kalır. Ve bu da malzemenin sallanmasını, devrilmesini engeller. Dış etkenlerden korunmasını ve taşıma kolaylığı sağlar. 5 katlı coex teknoloji ile üretilen shrink filmlerimiz yüksek mekanik özellikleri sayesinde oldukça geniş bir kullanım alanına sahiptir. Müşterilerimizin talepleri doğrultusunda farklı en ve kalınlıklarda shrink film üretimi gerçekleştirilebilmektedir

PALET ÖRTÜSÜ

Palet örtüsü birçok paketleme ve kolay ambalajlama alanında oldukça yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Ambalajlanacak malzemenin ebadına, ağırlığına göre belirlenmiş palet örtüsü (kalınlık - ebat), ambalajlanacak malzemenin şapka gibi üstüne geçirilerek ısıl işleme tabi tutulur. Bu işlem sırasında ısıyı alan palet örtüsü enine ve boyuna çekme tepkisi verir. Bu tepki sayesinde malzemeye tam olarak sarılır. Bu işlemden sonra soğuyan palet örtüsü donarak malzemenin üstünde onu tam sarmış şekilde kalır. Ve bu da malzemenin sallanmasını, devrilmesini engeller. Dış etkenlerden korunmasını ve taşıma kolaylığı sağlar. Bazı uygulamalarda ürünleri sadece dış etkenlerden korumak amacıyla ısıl işleme tabi tutmaksızın da kıllanılabilmektedir. Palet örtüleri müşterilerimizin talepleri doğrultusunda rulo olarak yada belirli ölçülerde kesilmiş olarak tedarik edilebilmektedir

ENDÜSTRİYEL TORBALAR

Endüstriyel amaçlı torbalar çeşitli ürünlerin dış etkenlerden etkilenmeden saklanıp taşınması için kullanılmaktadır. Torbalarımız yüksek mekanik özellikleri sayesinde ekonomik bir ambalaj malzemesidir. Kullanım amacına ve talebe göre değişik renklerde ve ölçülerde üretilebilmektedir. Ve yine kullanım amaçları doğrultusunda AF, AS, ESD gibi çeşitli katkılar ile üretilebilmektedir. Üretim hatlarımızda genişlik olarak 50cm den 260 cm ye kadar torba üretimi yapılabilmektedir. Müşterilerimizin isteği doğrultusunda farklı uzunluklarda perfore ya da dökme olarak kesilebilmektedir.

STREÇ FİLM

Streç filmler yükü gideceği yere kadar tek parça halinde, zarar görmeden ulaştırmak için kullanılır. Yükü mümkün olduğu kadar uygun bir şekilde, istikrarlı ve en az iş gücü maliyeti ile toplu halde ambalajlamak için kullanılır. Ürün çeşitlerine göre değişik oranlarda gerdirilebilme kabiliyetine sahiptir. Bu oranlar %150 den %300 e kadar değişiklik göstermektedir

BANT ÇEŞİTLERİ

Hot melt tutkal teknolojisi ile üretilen KLAS marka bantlarımız dayanıklı yapışma gücü sayesinde her çeşit koli ve ambalaj malzemesinin kapatılması için uygundur. Düşük ortam sıcaklıklarında ve dış ortamlarda kullanıma uygundur. Şeffaf ya da çeşitli renklerde tedarik edilebilmektedir.

KARTON KÖŞEBENT

Palet dayanıklılığını arttırır, yükleme, nakliye ve stok sırasında ambalajlanmış ürünlerin ezilerek ve dağılarak zarar görmesini engeller.

Dikey köşeleri, yatay köşeleri ve üst köşeleri korur. Dikey taşıma direncini arttır.

Nakliye ve stok esnasında, 2 ya da 3 paleti üst üste koyma imkânı vererek, yerden tasarruf sağlar.

Çemberleme sırasında ürünlerin ve ürün ambalajlarının zarar görmesini engeller.

Oluklu mukavva kutu dikey direncini arttırarak, kutuların dağılmasını, ürünlerin zarar görmesini engeller.

PLASTİK ÇEMBER

Yoğun olarak orta ve yüksek mukavemette çemberleme gerektiren ürünlerde, manuel (tokalı) uygulamalardan, pnömatik ve akülü çemberleme makinelerinde ve yine full otomatik palet çemberle hatlarında en yüksek güvenlik seviyesinde kullanılabilen çemberlerdir. Metal maddelerle ve ürünle temas ettiğinde paslanmaz, ürüne zarar vermez, iş güvenliği seviyesi en üst düzeydedir. Tamamı ile geri dönüşümü sağlanabilir.

Küresel ekonomideki rekabet düzeyinin artırılması amacıyla, strateji ve iş geliştirme çalışmaları sonucunda uygun gördüğü sektörlerde kendi projelerini de hayata geçirmektedir.

İletişim Bilgileri


Adres: Çoraklar Mah. 5025 k. No: 9/1
Aliağa O.S.B. - Aliağa / İZMİR
Tel. : +90 (232) 328 00 25
E-Mail : info@kenvinsa.com.tr